To,że będę mamą wiedziałam od najmłodszych lat. Uwielbiałam opiekować się dziećmi, najchętniej

tymi malutkimi. Pomimo tego ,że moje macierzyństwo jest dość wczesne ( w ciążę zaszłam w wieku 19 lat), to jest to macierzyństwo świadome, a moje dziecko nie jest moim kaprysem , a codziennym powodem do budzenia się rano dla dania kawałka siebie.

Skłamałabym gdybym powiedziała ,że w macierzyństwie wszystko jest łatwe, lekkie i przyjemne. Męczące nocne wstawanie, kolki,ząbki, anemia , słabe napięcie mięśniowe i wiążące się z tym rehabilitacje, wczesny powrót do pracy na godziny jedynie popołudniowe. Los jest dla mnie jak do tej pory łaskawy , gdyż to na razie największe problemy z jakimi zmagam się jako mama. Nie wiem co to bunt ( zdarzają się gorsze dni, lecz kto ich nie ma ) , nie mamy problemu z posiłkami, kolorem bluzeczki lub akceptacją wypożyczenia przez inne dziecko łopatki w piaskownicy.

Ogromnie dużo też  wraz z przybyciem Karolinki otrzymaliśmy.

Wiarę w siebie, której kiedyś tak często brakowało, bo jak tu nie wierzyć w siebie gdy na naszych oczach i pod naszą opieką rośnie mały, szczęśliwy,mądry człowiek.

Potwierdzenie na to,że miłość się mnoży, a nie dzieli , bo wciąż tak samo kocham niemęża (choć czasem mógłby mieć wątpliwości ;);) )

Zaufanie, to bezgraniczne ,  naturalne, bez wątpliwości.

Zupełnie inny wymiar miłości , takiej stałej , niezmiennej mimo popełnionych błędów.

Co my możemy w zamian dać swoim dzieciom ? Głównie siebie. Swoje ciepło, opiekę , czas,możemy dać spokojny dom, nauczyć szacunku do innego człowieka , co będzie skutkowało szacunkiem innych względem naszych dzieci. Możemy dać pyszny kompot do obiadu, największą kałużę , najdłuższy sznurek, na którego końcu będzie powiewał latawiec. Decydując się na dziecko obchodźmy Dzień Dziecka codziennie.

_dsc0105_dsc0119_dsc0120_dsc0143-horz_dsc0165_dsc0170_dsc0179_dsc0180_dsc0192_dsc0208_dsc0224

Top, spodenki – Four’eMki

Podkolanówki – Mini Dressing

Lampki – Mama 😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s